Ekibimiz


HATİCE DEĞİRMENCİ
Genel Müdür
Hatice Değirmenci, Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları konusundaki tecrübe ve birikimlerini Değirmenci Marka Patent Ltd Şti ile paylaşan Hatice Değirmenci Genel Müdür olarak görev almaktadır.
Katıldığı seminerler ile “Marka,Patent, Endüstriyel Tasarım“ konularında uzman olan Hatice Değirmenci çalışmaları ile Değirmenci Marka Patent Limited Şirketi’nde etkin çalışmaları yanısıra Değirmenci Marka Patent Limited Şirketi’nin kurucu ortaklarındandır.
E-mail: info@degirmencipatent.com


HAYRİYE DEĞİRMENCİ YADEL
Öğretim Görevlisi-Avukat-Marka ve Patent Vekili- Bilirkişi

Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 2000 yılında dereceyle mezun olduktan sonra  serbest avukatlık yapmaya başlayan ve Değirmenci Hukuk Bürosu’nu kuran   Hayriye Değirmenci Yadel Tüketici Hukuku, Haksız Rekabet, Ticaret Hukuku, İş Hukuku, Fikri Sınai Haklar Hukuku konularında çalışmalar yapmıştır.

Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk dalında yüksek lisans eğitimini tamamlayan Hayriye Değirmenci Yadel’in  “Çekin Asli ve İhtiyari Unsurları” ve  “Kooperatif Ortaklığından Çıkma ve Çıkarılma” konulu makalesi, Borçlar Hukuku  alanında çalışmaları ve “Marka Tescilinde Nispi Red Nedenleri” konulu tez çalışması bulunmaktadır.

Anadolu Üniversitesi Dış Ticaret dalında eğitim alan ve çalışmalarını Dış Ticaret işlemleri konusunda devam ettiren Av. Hayriye Değirmenci Yadel, York Trade Dış Ticaret Enstitüsünde “Uluslararası Sözleşmelerin Hazırlanması ve Ticari Uyuşmazlıklarda Çözüm Yolları” konularında eğitim ve seminerler vermiştir.

Ardından Ceylan Açık Öğretim Eğitim Merkezinde  İşletme, İktisat ve Kamu Yönetimi bölümü öğrencilerine Hukuk Başlangıcı, Ticaret Hukuku,  İş Hukuku, İdare Hukuku, Sosyal Politika ve Yerel Yönetimler konularında  eğitim ve seminerler vermiştir.

2008 yılı Mayıs ayında Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi Mezunlar Derneği tarafından  onaylı sertifikalı eğitimler kapsamında düzenlenen "Marka, Patent, Endüstriyel Tasarım" konulu eğitim programına katılarak seminer veren Hayriye Değirmenci Yadel,  02.04.2009 tarihinde İzmir Barosu Avukat Hakları Merkezinde  "Marka Hukuku Uygulaması" konulu  seminer  vermiştir.


Tüketici akademisi tarafından Çırağan Sarayı'nda 31.05.2009 tarihinde düzenlenen 1.Uluslararası AB Kalite Zirvesi'nde yapılan sempozyuma katılan Hayriye Değirmenci Yadel, Türkiye ve Avrupa Birliği'nde marka ve patentin önemi, tescil süreci, fikri-sınai haklarla ilgili yapılan yasa değişiklikleri, marka-patent haklarına aykırı davranış halinde bu durumun hukuki yaptırımları gibi konularda tecrübelerini Avrupa Birliği Kalite Zirvesi katılımcıları ile paylaşmıştır..

12.03.2010 tarihinde Ekonomi Üniversitesi’nde "Marka, Patent ve Kalite" konulu sempozyuma katılarak tecrübelerini paylaşan Hayriye Değirmenci Yadel, 15 Mart 2010’da Dünya Tüketici Hakları günü sebebiyle Çırağan Sarayı’nda gerçekleştirilen 23. Uluslararası Tüketici Zirvesi içerisinde yer alan 2010 Tüketici Konferansı’nda   tüketici hakları  ile ilgili ve  markalaşmanın önemi konusunda deneyim ve düşüncelerini  paylaşmıştır.

Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Fakültesinde Efes Rotaract Kulubü ve Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Kulubü’nün 23.02.2011 tarihinde  ortak düzenlemiş olduğu “Marka Patentin Önemi” konulu sektör semineri yine Hayriye Değirmenci Yadel’in konuşmacı olarak katılımıyla gerçekleştirilmiştir

İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'nde de  fikri sınai haklar ve önemi konusunda sunum yapmış olan Hayriye Değirmenci Yadel, kurumsal pek çok şirket ve kuruluşa ve üniversitelere yönelik olarak  fikri ve sınai hakların korunması konusunda danışmanlık hizmeti ve eğitim hizmeti vermektedir. Halen Yaşar Üniversitesi Mühendislik Fakültesi ''İşletme Mühendisliği'' yüksek lisans programında öğretim görevlisi olarak çalışan Hayriye Değirmenci Yadel,  ''Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları'' isimli dersi vermektedir.

Türk Patent Enstitüsü Başkanlığı tarafından açılan marka & patent vekilliği  sınavını kazanarak resmi marka ve patent  vekili ünvanını almış olan Hayriye Değirmenci Yadel, Değirmenci Marka Patent Limited Şirketinin kurucu ortaklarındandır. Bu sebeple de  marka, patent, faydalı model, endüstriyel tasarım ve  coğrafi işaretlerin  tescili konusunda da  danışmanlık ve vekillik görevini üstlenmiştir.

Hukukçu  Bilirkişi olarak görev yapmaktadır.

Adalet Bakanlığı Hukuk İşleri Genel Müdürlüğü Arabuluculuk Daire Başkanlığı tarafından  yapılan yazılı ve uygulamalı sınavda  başarılı olan Hayriye Değirmenci Yadel, Arabulucular siciline kaydolarak Arabuluculuk yetkisini almıştır.

İzmir Arabulucular Derneği kurucu Yönetim Kurulu üyesi ve eğitimden sorumlu başkan yardımcısıdır.

Adalet Bakanlığı tarafından verilen Noterlik Belgesine sahip olan Hayriye Değirmenci Yadel, tüketici hukuku,  fikri - sınai ve fikri mülkiyet hakları hukuku ile  şirketler hukuku, aile hukuku ve  iş hukuku  konularında halen çalışmalarına devam etmektedir.

E-mail: hayriye@degirmenci.av.tr
            info@degirmenci.av.tr

 Hümeyra Ay
Muhasebe Departman Sorumlusu
İzmir doğumlu olan Hümeyra Ay, Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme  Bölümü mezunudur. Ayrıcı  Anadolu Üniversitesi  İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler Bölümünde eğitimine devam etmiştir.
Daha önce uzun süre Hukuk bürolarında çalışmış olan Hümeyra Ay, İngilizce bilmektedir.
Kariyer Merkezlerine giderek Bilgisayar İşletmenliği sertifikası alan Hümeyra Ay,
Değirmenci Marka Patent Ltd. Şti'de muhasebe departman sorumlusu olarak çalışmaktadır.
 

BURCU KOÇPINAR
 Marka Genel Koordinatörü

İzmir doğumlu olan BURCU KOÇPINAR Muğla Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu ‘nda KONAKLAMA İŞLETMECİLİĞİ bölümünde eğitim almıştır. Amerika COLORADO MOUNTAIN COLLEGE de İngilizce eğitimini tamamlamıştır. Eğitimine Avusturya “JOANNEUM UNIVERSITY of Applied Sciences” de devam etmiştir. İyi derecede İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Farklı firma ve şirketlerde Halkla ilişkiler departmanında çalışan BURCU KOÇPINAR Değirmenci Marka Patent Ltd. Şti.’ne Marka Genel Koordinatörü olarak destek vermektedir.
E-mail:
info@degirmencipatent.com


 BANU USLU
Halkla İlişkiler Sorumlusu

İzmir doğumlu olan Banu USLU; Manisa Celal Bayar Üniversitesi  Büro Yönetimi ve Sekreterliği mezunudur. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünde eğitimine devam etmektedir. iyi derecede İngilizce bilmektedir.Banu Uslu, kendini Halkla İlişkiler alanında geliştirmiş ve konuda bir çok firmada çalışmıştır.
 
Değirmenci Marka Patent Ltd. Şti. ne Halkla İlişkiler Sorumlusu olarak destek vermektedir.
E-mail: info@degirmencipatent.com

 Gülden BEKTAŞ
Marka ve Patent Danışmanı

İzmir doğumlu olan Gülden BEKTAŞ; Celal Bayar Üniversitesi Peyzaj Ve Süs Bitkileri mezunudur. Eskişehir Anadolu Üniversitesinde İşletme eğitimine devam etmektedir. İngilizce ve Latince dillerini bilmektedir. Daha önce de müşteri temsilciliği ve  müşteri sorumlusu olarak bir çok firmada deneyim kazanan Gülden Bektaş;
Değirmenci Marka Patent Ltd. Şti.’ne Marka ve Patent Danışmanı  olarak destek vermektedir.
E-mail: info@degirmencipatent.com


NAZLI TANBURACI
 Fikri ve Sınai Haklar Danışmanı

1988 İzmir doğumlu Nazlı Tanburacı İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde burslu olarak eğitim almıştır.

William Mitchall Collage of Law  Minesota Fakültesinde summer school programını tamamlayarak, American Law hakkında eğitim almıştır. Çok iyi derecede ingilizce bilmektedir. Değirmenci Marka Patent Ltd. Şti.'de fikri ve sınai mülkiyet hakları konusunda danışmanlık yapmaktadır.E-mail: info@degirmencipatent.com


ALİ AYTER
Pazarlama Koordinatörü

1964 Adana doğumlu olan Ali Ayter, Ankara Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye bölümünden 1985 yılında mezun olmuştur.
Özel sektörde değişik firmalarda (Carl Gross Uluslararası Nakliye, TAC Sanayi ve Tic. A.S., Dünya Tekstil Üretim A.S., Milsan Tekstil Pazarlama San.Tic. Ltd. , EGS Holding’e bağlı EGS Dış Ticaret A.Ş.) dış ticaret bölümlerinde uzman ve üst düzey yönetici olarak tam 22 yıl çalışmıştır.
İzmir' de özel bir dış ticaret okulunda (ithalat-ihracat uygulama elemanı yetiştirme kursunda) 4 yıl Dış Ticaret Eğitim Müdürü, Genel Koordinatör ve Dış ticaret Danışmanı olarak üst düzey görevler üstlendi ve dış ticaret eğitimleri vermiştir.
Halen Royal E-Dış Ticaret Akademisinin kurucu ortağı olan Ali Ayter, Değirmenci Marka Patent Limited Şirketi ile Dış Ticaret işlemleri konusunda tecrübe ve deneyimlerimi paylaşmakta olup, Fikri ve Sınai Haklar Koordinatörü olarak destek vermektedir.
E-mail: info@degirmencipatent.com

 
    
      
Web tasarım Algoritma